• طرف قرارداد با بیمه ها
 • تعویض سمعک قدیمی با تخفیف
 • باطری سمعک
 • گارانتی بین المللی

سمعک نامرئی

سمعک هوشمند از نسل سمعک های دیجیتال هوشمند می باشد. امروزه یکی از پرکاربردترین سمعک ها، سمعک نامرئی می باشد. کانال گوش انسان دارای پیچیدگی می باشد و در حالت طبیعی به شکل حرف S می باشد. کانال گوش دارای دو خم می باشد. سمعک نامرئی در خم دوم کانال قرار می گیرد و به همین خاطر تا حدودی بر روی گوش نمایان نیست. همین ویژگی باعث شده است که سمعک نامرئی مورد توجه بسیاری از کاربران سمعک قرار گیرد.

 

نمایشگاه سمعک

سمعک نامرئی یا با نام علمی IIC(Invisible in the Canal) نزدیک پرده گوش قرار می گیرد. سمعک نامرئی می تواند محدوده کم شنوایی ملایم تا متوسط را پوشش دهد. سمعک نامرئی دارای معایب و مزایایی است که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سمعک نامرئی

مزایای سمعک نامرئی

مکان یابی بهتر

لاله گوش در جمع آوری صدا و انتقال انها به کانال گوش نقش دارد. لاله هم چنین در مکان یابی منبع صوت نقش دارد. مکان یابی یکی از ویژگی های مهم دستگاه شنوایی است. هنگامی که سمعک بر روی گوش قرار می گیرد ممکن است نتواند از ویژگی مکان یابی لاله به خوبی استفاده کند. سمعک نامرئی به علت قرار گیری در نزدیکی پرده می تواند از ویژگی مکان یابی لاله گوش استفاده کند.

 

کیفیت بالای صدا

سمعک نامرئی در نزدیکی پرده گوش قرار می گیرد. صدای خروجی از سمعک به فاصله کمی به پرده منتقل می شود. پرده به ارتعاش در می اید و صوت را به استخوانچه ها منتقل می کند. هر چقدر محرک بتواند پرده را بهتر به ارتعاش دراورد، صدا بهتر منتقل می شود.

رضایت مندی بیماران

برندهای مختلف برای رضایت مشتریان و کاربران اقدام به طراحی انواع سمعک می کنند. میزان رضایت بیماران از سمعک شرط اساسی برای رونق یک برند یا مدل سمعک می باشد. سمعک های نامرئی به علت نمایان نبودن بر روی گوش، مورد توجه کاربران قرار می گیرند. شنوایی شناسان برای تجویز سمعک فاکتورهای مختلفی را در نمظر می گیرند که در نهایت منجر به رضایت بیمار شود.

فیدبک کمتر

اجزاء الکتریکی سمعک ممکن است دچار اختلال شوند و باعث اختلال در کیفیت صدا شوند. فیدبک یکی از عوارض تقویت زیاد سمعک می باشد. فیدبک باعث ایجاد خش خش در سمعک می شود. سمعک نامرئی به علت قرار گیری در نزدیکی پرده گوش نیاز به تقویت زیاد برای به ارتعاش پرده نمی باشد.

سمعک نامرئی

کاهش اثر انسداد گوش

اثر انسداد باعث می شود تا به علت قرار گیری قالب در کانال گوش، تقویت اضافی در فرکانس های پایین بوجود اید. در کم شنوایی هایی که نیاز به تقویت فرکانس پایین نباشد ممکن است اثر انسداد ازار دهنده باشد. سمعک نامرئی به علت قرار گیری در خم دوم کانال، کانال را مسدود نمی کند.

اندازه کوچک، قدرت بالا

سمعک نامرئی دارای کوچک ترین اندازه در بین انواع سمعک ها می باشد. کوچک بودن و قرار گرفتن در عمق کانال گوش باعث افزایش رضایت بیماران از سمعک می باشد. سمعک نامرئی توانایی تولید تقویت کافی برای کم شنوایی های ملایم تا متوسط را دارد.

 سمعک نامرئی

معایب سمعک نامرئی

نامناسب بودن برای کودکان

گوش نیز مانند سایر ارگان های بدن در کودکان در حال رشد می باشد. تجویز بهتر برای کودکان استفاده از سمعک پشت گوشی می باشد. سمعک نامرئی به علت قرار گیری در عمق کانال، محدودیت تجویز برای کودکان دارد.

ناتوانی بیمار در تنظیم دستی سمعک

سمعک نامرئی در عمق گوش قرار می گیرد و بیمار نمی تواند سمعک خود را از طریق دست تنظیم کند. به همین علت بر روی سمعک، گیره ای تعبیه شده که بیمار برای بیرون اوردن از ان استفاده می کند. البته امروزه از طریق اپلیکیشن و ریموت کنترل می توان تنظیمات دلخواه را بر روی سمعک نامرئی اعمال کرد.

محدوده کم شنوایی ملایم تا متوسط

محدوده کم شنوایی که می توان توسط سمعک نامرئی پوشش داد ملایم تا متوسط می باشد. افراد با میزان کم شنوایی بیش تر نمی توانند از سمعک نامرئی بهره مناسب ببرند.

سمعک نامرئی

بیماران با عفونت گوش مداوم و یا ترشح جرم گوش

یکی از محدودیت های استفاده برای سمعک نامرئی، استفاده برای افراد با عفونت مداوم گوش می باشد. نفوذ عفونت به درون سمعک ممکن است باعث از کار افتادن سمعک و اختلال در ان شود. استفاده از تکنولوژی ضد واکس و پوشش نانو می تواند تا حدودی این مشکل را برطرف کرد.

سمعک نامرئی

کاهش عمر باتری

به علت انکه باتری این سمعک ها سایز 10 می باشد عمر ان زودبه اتمام می رسد. تعویض مداوم باتری ممکن است برای بیماران ناخوشایند باشد. امروزه عمر باتری های به کار رفته در سمعک نامرئی افزایش یافته است.

محدودیت تجویز در افراد با سابقه جراحی گوش

جراحی در گوش ممکن است منحر به گشاد شدن کانال گوش و بهم خوردن ترکیب خم های کانال شود. یکی دیگر از محدودیت های استفاده از سمعک نامرئی برای افراد با سابقه جراحی گوش می باشد که کانال غیر عادی دارند.

کلینیک سمعک سایه با سه شعبه در شمال، شرق و غرب تهران اماده ارایه بهترین انواع سمعک از جمله سمعک نامرئی و سمعک وایرلس و خدمات پس از فروش می باشد. تمامی مدل سمعک های برندهای مختلف در این کلینیک موجود می باشد.

سمعک نامرئی در هر خانواده از سمعک های برندهای مختلف در کلینیک سمعک سایه موجود است.

شعبه های کلینیک سمعک سایه عبارت اند از:

کلینیک ارزیابی شنوایی و تجویز سمعک سایه غرب تهران(اکباتان)

کلینیک ارزیابی شنوایی و تجویز سمعک سایه شرق تهران(رسالت)

کلینیک ارزیابی شنوایی و تجویز سمعک سایه شمال تهران(سعادت آباد)

گارانتی سمعک در کلینیک سمعک سایه بین المللی می باشد.

قیمت سمعک در کلینیک سمعک سایه بسیار مناسب و همراه خدمات پس از فروش بالا در سه نقطه از شهر تهران است

 

 

سمعک شرق

 • آدرس : رسالت چهارراه سرسبز ساختمان پزشکان طبقه 5 واحد 20
 • تلفن 1 : 77199495
 • تلفن 2 : 88554318
 • تلفن 3 : 44633916
 • همراه : 9125353393

سمعک شمال

 • آدرس : میدان ارژانتین
 • تلفن 1 : 77199495
 • تلفن 2 : 88554318
 • تلفن 3 : 44633916
 • تلفن 4 : 22371045
 • همراه : 9125353393

سمعک غرب

 • آدرس : شهرک اکباتان بلوار اصلی فاز 1 بالا تر از مخابرات ساختمان سایه طبقه 3 واحد 11
 • تلفن 1 : 77199495
 • تلفن 2 : 88554318
 • تلفن 3 : 44633916
 • همراه : 9125353393

کلینیک سمعک سایه

سمعک ، ارائه انواع سمعک هوشمند ، سمعک نامرئی ، سمعک داخل گوشی ، سمعک پشت گوشی ، سمعک وایرلس و همچونین تعمیر انواع سمعک و ارائه انواع باتری سمعک در کلینیک سمعک سایه در سه شعبه در اکباتان رسالت و ارژانتین

سایت شما برای نمایش بهتر نیاز به استفاده از کوکی دارد Cookie policy. I accept cookies from this site.Agree