• سمعک سایه طرف قرار داد با بیشتر شرکت های بیمه دارای تعرفه سمعک
  • سمعک های ارائه شده در کلینیک سمعک سایه دارای کارت گارانتی بین المللی می باشد
  • تعویض سمعک های قدیمی با سمعک نو با شرایط ویژه

سمعک

ارائه خدمات در 3 نقطه تهران

ارائه خدمات در 3 نقطه تهران

کلینیک سمعک سایه جهت رفاه همشهریان دارای سه مرکز در شمال (سعادت آباد شهرک غرب) شرق (رسالت تهرانپارس)و غرب (اکباتان) می باشد.

ویزیت در منزل

ویزیت در منزل ویژه سالمندان

در کلینیک سمعک سایه جهت رفاه حال سالمندان محترم اقدام به ارائه خدمات شنوایی سنجی و ارائه سمعک در منزل بیمار در شهر تهران مینماید.

طرف قرارداد با بیمه

طرف قرارداد با بیمه تکمیلی و پایه

امکان ارائه مدارک برای استفاده از بیمه های تکمیلی و بیمه های پایه دارای تعرفه سمعک ، طرف قرار داد با بیمه بانکها ، بیمه دانا و ...

سمعک قابل تنظیم و تعمیرسمعک

سمعک قابل تنظیم و تعمیرسمعک

کلینیک سمعک سایه اقدام به ارائه سمعک های کاملا قابل تنظیم و خدمات تعمیر و باز سازی سمعک در هر سه مرکز نموده است.

نوار گوش

تفسیر نوار گوش

نوشته شده توسط حمید رضا طاهری on . منتشر شده در مطالب مفید . بازدید: 5295

تفسیر نوار گوش

ارزیابی آستانه های شنوایی بوسیله ازمون هایی از قبیل ادیومتری در کلینیک شنوایی شناسی انجام می گیرد. آستانه های شنوایی فرد بر روی نموداری رسم می شود که به ادیوگرام یا نوار گوش معروف است. ادیوگرام نموداری اسست که در ان میزان استانه های فرد بر حسب دسی بل بر روی فرکانس رسم می شود. ادیومتر دستگاهی است که برای به دست اوردن استانه های شنوایی از ان استفاده می شود. هدفون بر روی گوش قرار می گیرد.از طریق هدفونصدایی به گوش فرستاده می شود و فرد در صورت شنیدن صدا باید دست خود را بلند کند و یا دکمه را فشار دهد.

هدف از ازمون ادیومتری یا شنوایی سنجی به دست اوردن استانه های شنوایی است. استانه های شنوایی در دو نوع راه استخوانی(BC) و راه هوایی(AC)  بر روی نمودار رسم می شوند. استانه های راه استخوانی بوسیله مرتعش کننده ای که بر روی استخوان ماستویید واقع بر پشت گوش قرار دارد، به دست می اید.

براساس مقایسه استانه های راه هوایی و راه استخوانی می توان نوع کم شنوایی را تشخیص داد. همیشه استانه های راه استخوانی بهتر از استانه های راه هوایی است.

طبق قراداد بین المللی بر روی محورY نمودار شدت اکوستیکی استانه رسم می شود. شدت اکوستیکی خروجی دستگاهها معمولا از منفی 10 تا 120 می باشد.

محور افقی یا محورX مربوط به فرکانس ها می باشد. فرکانس های 250-500-1000-2000-4000 و 8000 هرتز ارزیابی می شوند.

مطابق با شکل زیر براساس میزان استانه ها در فرکانس های مختلف، وضعیت شنوایی فرد سنجیده می شود

نوار گوش

نرمال: اگر استانه ها زیر 20 دسی بل باشد شنوایی فرد در محدوده نرمال می باشد.

ملایم: استانه فرد بین 26تا 40 دسی بل می باشد

متوسط: استانه فرد بین 41 تا 55 دسی بل می باشد.

متوسط تا شدید: استانه فرد بین 56 تا 70 می باشد.

شدید: استانه فرد بین 70 تا 90 دسی بل می باشد.

عمیق: استانه فرد بیش تر از 90 دسی بل می باشد.

کلینیک سمعک سایه با کادر مجرب و تجهیزات پیشرفته، آماده ارائه خدمات شنوایی شناسی و ارزیابی های شنوایی برای بزرگسالان و کودکان می باشد. جهت تعیین وقت و مشاوره رایگان با کلینیک سمعک سایه تماس بگیرید

استانه های گوش راست با رنگ قرمز و استانه های گوش چپ با رنگ آبی نشان داده می شوند.

برای استانه های راه هوایی گوش راست علامت دایره قرمز و برای استانه های راه هوایی گوش چپ علامت ضربدر ابی در نظر می گیرند.

استانه های راه استخوانی گوش راست را با < که به سمت راست است و استانه های راه استخوانی گوش چپ را با > که به سمت چپ است،  نشان می دهند.   

کم شنوایی انتقالی(CHL)

نوار گوش

بر روی نمودار استانه های راه هوایی فرد در محدوده غیر نرمال و استانه های راه استخوانی در محدوده نرمال قرار دارند. کم شنوایی انتقالی ب علت بروز اختلال در گوش خارجی یا میانی رخ می دهد.

 

کم شنوایی حسی عصبی(SNHL)

نوار گوش

در کم شنوایی های حسی عصبی هم استانه های راه هوایی و هم استانه های راه استخوانی در محدوده غیر نرمال قرار دارند و اختلاف بین انها کمتر از 15 دسی بل است. کم شنوایی حسی عصبی به علت اختلال در گوش داخلی و عصب هشتم رخ می دهد

 نوار گوش

کم شنوایی امیخته(MIXED)

در کم شنوایی آمیخته استانه های راه هوایی و استانه های راه استخوانی در محدوده غیرنرمال قرار دارند و اختلاف بین انها بیش تر از 15 دسی بل می باشد. معمولا اختلال همزمان در گوش میانی یا خارجی و گوش داخلی وجود دارد.

 

کلینیک سمعک سایه

ارائه انواع سمعک هوشمند ، سمعک نامرئی ، سمعک داخل گوشی ، سمعک پشت گوشی ، سمعک وایرلس و همچونین تعمیر انواع سمعک و ارائه انواع باتری سمعک در کلینیک سمعک سایه در سه شعبه در اکباتان رسالت و ارژانتین

سایت شما برای نمایش بهتر نیاز به استفاده از کوکی دارد Cookie policy. I accept cookies from this site.Agree